December 5, 2021, 9:22 am

ВИДЕО: Ова е песната која победи на Евровизија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Италијанската група „Манескин“, со песната „Zitti e buoni“ (Тивко и добро) е победник на годинешново 65. издание на Евровизија, што се одржа во Ротердам, Холандија.

Тие освоија 524 гласови од жирито и од публиката, а Италијанците важеа за фаворит уште на стартот на Евровизија.

1 коментар

Latest News

„Промените започнаа, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за еден месец започнаа со градба градинки, училишта, улици, спортски терени“

По само еден месец, откако завршија локалните избори, граѓаните можат да ги видат промените и новиот пристап на работа...

More Articles Like This