December 5, 2021, 8:40 am

(Видео) Огромно торнадо носи сѐ пред себе во Германија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силно невреме го погоди градот Гросејд во германската северозападна покраина Долна Саксонија, носејќи ги покривите од куќите, превртувајќи возила и откорнувајќи дрвја додека локалните жители бегаа од градот.

Германските медиуми пренесуваат дека торнадото имало дијаметар помеѓу неколку десетици и стотици метри и дека уништува сѐ пред себе со брзина до 250 километри на час.

Latest News

Зошто и вакцинираните може да се заразат со вирусот? – Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид

Ризикот од инфекција со корона вирусот постои и покрај тоа што некои од луѓето се вакцинирани, се зависи од...

More Articles Like This