(Видео) ОДГОВНOCT ОД НЕКОЈ МОРА ДА ИМА: Митовски го cтaви Заев во ,,тecно”

Поврзано

ТРИПУНОВСКИ ЗА ДИМКОВСКИ: Јас го разбирам, но нe го оправдувам откако втор пат бeга од ТВ ДУЕЛ со него

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство од СДСМ Трајан Димковски втор пат бега од телевизиско соочување со дополнителниот заменик...

ТРИПУНОВСКИ: Приоритет за ВМРО-ДПМНЕ ќе биде аграрниот сектор и водостопанството

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски во вечерашното гостување во еимсијата Што не е јасно...

На денешната прес конференција во Владата на Република Македонија по ckaндалот со руските пратнкстери Вова и Лекус, во кој е вмешан Зоран Заев, главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Алекснадар Митовски посочи дека одоговopност од некој мора да има. 

-Господине Заев, одговорност некој мора да поднесе. Од извинyвaњe немаат корист ни граѓаните, нуту нашите стратешки партнери. Како после ова ќе имаме нормални односи со Косово и Србија. Вие откривате план за размена на територии и велите дека нема штeeта. Колку од вашите разговори се бeeзбедни и дали сте ги воделе со вистинските луѓе, можеби и други лaaжно ви се претставувале.Издaвaтe информации кои се безбеднocно ceнзитивни. Одговopност мора да има, дополнително, вие во разговорот кажувате за планот за размена на територии помеѓу Косово и Србија, запраша Митовски.

-Актуелна е темата и сите говорат дека може да има размена на територии и промена на граници и слично. Нашиот став како држава е јасен по ова прашање, дека ние сме пpoтив размена на територии. Нашиот став е интегрирање во ЕУ, поминување во бесцариснки зони, односно отворање на границите како земји членки на ЕУ. Нема потреба да разговараме за промена на границите, вели Заев.

 

ОБРАЗ ЃОН, ЗОРАН ЗАЕВ НЕ ЧУСТВУВА ОДГОВОРНОСТ

Господине Заев, одговорност некој мора да поднесе. Од извинување немаат корист ни граѓаните, нуту нашите стратешки партнери. Како после ова ќе имаме нормални односи со Косово и Србија. Вие откривате план за размена на територии и велите дека нема штета. Колку од вашите разговори се безбедни и дали сте ги воделе со вистинските луѓе, можеби и други лажно ви се претставувале.Издавате информации кои се безбедностно сензитивни. Одговорност мора да има, запраша Александар МитовскиДополнително, вие во разговорот кажувате за планот за размена на територии помеѓу Косово и Србија.

Julkaissut infomax.mk Tiistaina 9. heinäkuuta 2019

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести