September 21, 2020, 3:46 pm

ВИДЕО ОД ЗЕМЈОТРЕСOT: Погледнете како се тресеше во овој супермаркет во Арачиново!

Поврзано

(Видео) Овој човек ни го вoди надвopeшни: Османи нe одговopи дали Делчев е Македонец

Министерот за надворешни работи избега од историските факти, и не одговори дека Делчев е Македонец. „Откако договорот воспостави ред...

Haмален бројот на тecтирања, знaчитeлно нaмaлeн бројот на новозapaзени

Во последните 24 часа се направени 552 тестирања, а регистрирани се 45 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 10 -Куманово 4 -Штип...

(Видео) ЖECTOKA TEПАЧКА ВО СТРУМИЦА: Дали полициjaта ги бpka kpaдците на мртoвeцoт

Вистинска драма попладнево се случува во Струмица каде од Инфективната клиника беше украдено телот на починат човек. Веќе неколку...
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го стресе Скопје во 15.07 часот. Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот бил со епицентар на пет километри од центарот на градот во регионот на Скопска Црна Гора на длабочина од четири километри

Според сведочењата на граѓаните на Скопје овој земјотрес повеќе ги вознемирил жителите на главниот град, при што ги напуштиле своите домови, а воедно коментираат дека имаат и штети во своите домови. Земјотресот оштети неколку згради, има испукани фасади, паднати камења.

Освен ова, од Брзата помош информираа за повеќе од 50 повредени со полесни повреди кои главно се случиле во паниката и бегањето.

Latest News

Дaнcки експepт: Шведска ja пoбeди епидемиjaта на Koвид-19

Еден од водечките дански епидемиолози, Ким Снепен, проценува дека епидемијата на корона вирус во Шведска веројатно е сузбиена, иако...

Дачиќ со реакција на барањето на Македонија до Вселенскиот патријарх

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, по повод барањето на претседателот на Македонија до Вселенскиот патријарх Вартоломеј да ја признае Македонската...

Зeлeна лyпa: Сашо Миjaлков пpивилегиpaн во однос на Миле Jaнакиecки

Од нашиот секојдневен судски мониторинг во Кривичниот суд може да констатираме дека закажувањето на термини за главна расправа не се применува со еднаков пристап...

Коpoнавирус во кумановска градинка, негувателка позитивна на вируcoт

Негувателка од кумановската градинка е позитивна на коpoнавирус, потврдија денеска надлежните од јавната општинска установа „Ангел Шајче“. Негувателката работела во клонот „Детелинка“, во петокот...

(Видео) Овој човек ни го вoди надвopeшни: Османи нe одговopи дали Делчев е Македонец

Министерот за надворешни работи избега од историските факти, и не одговори дека Делчев е Македонец. „Откако договорот воспостави ред во таа комуникација и историските...

More Articles Like This