December 2, 2021, 4:46 am

(Видео) Од оваа држава нема ништо, сите да си зamинеме: Се што постои изгоре – само две куќи останаа во селото

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жител на Балабанско маало за МИА даде изјава за вчерашниот стравичен пожар кај село Истевник.

Тој вели дека целото маало е изгорено останати се само две куќи во селото. Тој истакнува дека помошта пристигнала предоцна и се што постоело изгорело.

Жителот paзочарано вели од оваа држава нема ништо секој треба да си замине.

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This