(ВИДЕО) ОД ПИЈAНИOТ И БУДAЛAТA БEГA: Пијaн пољак пpoвaли во областа на мечката во зоолошка градина

Поврзано

Германија ќе воведе пocтрoги мepки во бopбaтa пpoтив Koвид-19

Германија планира да воведе построги мерки за спречување на коронавирусот на локално ниво и надминување на заканата од втор...

ОБСЕ нема да ги набљудува претседателските избори во Белорусија

ОБСЕ соопштија денеска дека нема да испратат набљудувачи во Белорусија следниот месец поради тоа што не е испратена навреме...

За 40 евра се продаваат лaжни нeгативни тecтови за kopoна на бугapckо-грчката граница

Во пограничниот реон меѓу Бугарија и Грција се појавиле лажни резултати од тестови на ковид-19, јави грчката телевизија „Мега“. Според...
- Advertisement -

23-годишен пољак во алкохолизирана состојба влегол во областа на мечката во зоолошката градина во Варшава, пренесува „Газета“. Подоцна, тој исто така се обиде да го удави животното во тепачка откако мечката скокна зад него во водата. Општинската зоолошка градина објави дека 37-годишната мечка Сабина откако запознала маж во алкохолизирана состојба била многу стресна. Животното има минато со циркузот, така што е навикнато на луѓето и нема намера да нападне човек.

Зоолошката градина објави законски правила во врска со инцидентот. На видео-снимките се гледа дека Сабина се спушта кон пијаниот маж откако тој провали во нејзината област. Во тој момент мажот се справува со мечката и може да се види како се обидува да ја удави под вода, додека шокираните посетители гледаат од страна.

Видеото може да го погледнете тука.

Latest News

Јавна седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија најави дека во 18:15 часот ќе одржи јавна седница. Според последните информации, седницата ќе доцни. Се...

Бродиќ: Каква е оваа ситуација? Во Вевчани, каде што ни слаткарот не е Албанец, 75 отсто за ДУИ?

Хрватскиот новинар и политички аналитичар Иван Бродиќ не може да се изначуди на нелогичните резултати од вонредните парламентарни избори во Македонија. „#КакваЕОвааСитуација Во Вевчани, каде...

Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните достапни резултати, кои беа објавени...

Неколку инциденти со пукање регистрирани доцна синоќа

Синоќа околу 22.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул.„Коста Новаковиќ“, додека се вршело пребројување на гласачки материјал, се слушнало...

Еколошка катастрофа во Вардар, инспектори на терен се бара виновникот

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека вчера по добиена дојава за загадување на Вардар со црвена боја во близина на Бетонската база -Бетон,...

More Articles Like This