(Видео) Орбан: Унгарија пpвa вo Европа ce вpaти вo нopмaлeн живoт

Поврзано

- Advertisement -

Унгарија е можеби првата европска земја што се врати во „нормалниот живот“ по пандемијата на коронавирус убеден е унгарскиот премиер Виктор Орбан.

– Сепак, пандемијата сè уште не е завршена – предупредил Орбан.

Досега, се вакцинирани 4.483.598  Унгарци, а земјата може да ја премине границата од пет милиони минизирани до крајот на мај.

Како што најави унгарскиот премиер може да бидат укинати ограничувањата во врска со свадби и други настани, како и полицискиот час, кој во моментов е во сила од полноќ до пет часот наутро.

– Обидот да ги одвратите луѓето од земање вакцина или да ширите недоверба кон одредени производи е повеќе од обична грешка – заклучува унгарскиот премиер.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This