December 4, 2021, 6:29 pm

(Видео) Османи му се зakaнувал на Фуркан: Heрвоза кај власта, продолжуваат нaпaдите врз новинари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи реагираше на односот на министерот за надоврешни работи, Бујар Османи, кој, како што соопти Салиу, му пристапил по прес конференцијата и со груб и заканувачки тон го предупредил дека она што го прави не е во ред.

„ Се изнервира малку денеска Буки. Не знам зошто би требало да те изнервираат фактите. Граѓаните требало да се загрижат за соработката помеѓу Алтернатива, Алијанса и ВМРО ДПМНЕ, вели… Мисли дека сме заборавиле што мислеле граѓаните за соработката на ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ на Груевски. Господинот Османи отиде и подалеку. После прес конференцијата, пред штабот на ДУИ, ми рече со заканувачки тон дека не е во ред ова што го правам, и дека бил министер на Али Ахмети а не на Никола Груевски. Испратено е барање за реакција до ЗНМ, и очекувам реакција деновиве. Комуникацијата со функционери како Г. Османи, преферирам да биде само со вклучена камера“, пишува на фејсбук Салиу.

Latest News

Последно обраќање на Меркел: Што изјави канцеларката по 16 годишно владеење?

Германската канцеларка на заминување Ангела Меркел повика на солидарност во борбата против ширењето на коронавирусот и уште еднаш апелираше...

More Articles Like This