(Видео) Откако видел дека невестата е машко, се рaзвeл по два дена..

Поврзано

(Видео) Продолжува xaocoт во САД, „Aнтифa“ го нaпaднa пoгpeшното соседство

Толпа на протестантите во Америка, попознати како Антифа одлучија да нападната приграско маало во САД, но направија погрешен чекор,...

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...
- Advertisement -

Индонезиските медиуми објавија бизарен случај на 31-годишен маж кој се оженил со жена што ја запознал на интернет, но само два дена по свадбата, дознал дека таа всушност е маж.

Мажот по име Мух, ја запознал својата идна сопруга Миту пред неколку месеци преку Фејсбук. Откако започнале романтична врска, тие решиле да се сретнат и во реалниот живот.

Тие отишле на кафе, а 31-годишниот тврди дека ништо не му било сомнително. Вели дека таа изгледала убаво, поради што тој веднаш се заљубил во неа, пренесува Oddity Central. Мух останал буден цела ноќ заради неа и по неколкунеделна врска, решил да ја побара за жена, на што веднаш се согласила.

Минатиот месец, Мух го известил своето семејство за плановите и ја посетил куќата на Мита кај неговите родители да даде мираз како и обично – 20 милиони индонезиски рупии (1.200 евра).

Утрото на 2 јуни, Мух и Мита отишле да се венчаат. Иако 25-годишната жена го покрила лицето за свадбата, не изгледала сомнителна ,затоа што превезот на лицето на невестата е дел од традицијата. На нивната свадба биле верски лидери од целиот регион, никој од нив не се сомневал во полот на невестата.

Работите тргнале лошо кога Мух сакал да ја помине првата брачна ноќ, а неговата млада сопруга го одбила. Но, кога тоа се случи повторно во наредните денови, тој почна да се сомнева дека нешто не е во ред.

Откако поминала третата вечер без акција, Мух започнал истрага и се шокирал кога дознал дека таа всушност е маж. Не е јасно како точно дознал дека неговата сопруга е маж, но кога дошол дома да се соочи со неа, таа веќе исчезнала.

Полн со бес, го известил семејството дека веднаш се разведува. Тој, го пријавил случајот во полиција и ја обвини Мита за измама.

Полицијата го открила 25-годишникот, чие име, се покажа, е Ади. Сè уште не е јасно каква казна го чека.

Latest News

Cилjaновска за Шекepинска: И со знаме на УЧK ќе ce завитка само да наниже yште една функциja

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на...

Се чисти компpoмитиpaниот кадар во СДСМ, Пендаровски и понудил на Шекеринска амбасадорско место во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во Америка, но таа го одбила, дознава Алфа. Веднаш побаравме одговор од кабинетот на претседателот, но...

СДСМ мора да избере: Албанец премиер или опозиција

Многу шпекулации, но нема сигурни информации за составот на новата влада. Партиите не споделуваат детали за разговорите меѓу лидерите, така што сите можни комбинации...

(Видео) Навистина „танцувале со ѓaвoлoт“, потврден кластерот „Градиште“

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави Канал 5 повикувајќи се на...

(Видео) Продолжува xaocoт во САД, „Aнтифa“ го нaпaднa пoгpeшното соседство

Толпа на протестантите во Америка, попознати како Антифа одлучија да нападната приграско маало во САД, но направија погрешен чекор, бидејќи овие момци не се...

More Articles Like This