April 22, 2021, 10:15 pm

(Видео) Откриена планина со злато во Конго, се проценува дека има околу 60-90 проценти златна почва

Поврзано

САД доби нова федерална држава

Долниот дом на Конгресот, во кој демократите имаат мнозинство, изгласаа со 216 гласа „за“ и 208 „против“ за иницијативата...

Пронајдени фалсифиkyвани вакцини на Фајзер во Мексико и Полска

Пронајдени се фалсификувани верзии на вакцината Фајзер против коронавирус во Мексико и Полска, соопшти американската фармацевтска компанија „Фајзер“. Властите во...

Се менува политичкиот баланс во САД: Претставничкиот дом изгласа Вашингтон да стане 51. држава

Мнозинството пратеници во Претставничкиот дом на американскиот конгрес, во кое демократите имаат мнозинство, гласаа за административниот округ на градот...
- Advertisement -

Локалното население во Коњи Лухихи, лоцирано во провинцијата Јужен Киву во Конго, открило злато на почвата на планината лоцирана во таа област.

Имено, оваа планина има околу 60-90 проценти златна почва.

Кога дознале за „златната планина“, локалното население се упатило кон неа со лопати.

На видеото можете да видите како локалните жители, збиени заедно, се натпреваруваат да најдат повеќе злато. Некои од нив со голи раце копаат земја за да го извлечат златото. Селаните ја однеле земјата дома за да го извадат златото откако ја измиле.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This