October 20, 2021, 6:18 pm

(Видео) Палевски: Досега се попишани 200 000 Албанци, договорено е да бидат ист број Македонци и Албанци за да се спроведе федерализацијата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во денешната епизода на „Тешки муабети“ на Инфомакс, Љупчо Палевски Аплчо, зборувајќи за пописот, откри дека до денес, се попишани 200 000 Албанци кои живеат надвор од Република Македонија

„До денес Албанците, со бугарската апликација се попишани 200 000 надвор од Република Македонија. Планот, е без разлика што пописот ќе биде сигурно одложен, без разлика на оваа драмолетка од лидерите, договорено е пописот да биде одложен. Албанците, попишани 200 000, без разлика што ќе биде одложен пописот, они ќе стигнат до бројката од 800 000. Стратегијата на ДУИ, на Али Ахмети е следнава, кога ќе ги одземеш Турците, Србите, Власите, останатите да бидат еден Македонец, еден Албанец. Класична федерализација на Република Македонија со која опозицијата не се занимава,“, појаснува Палевски додавајќи дека ќе ни земат сѐ доколку не се свестиме и преземеме нешто.

„Тешки Муабети“ – Епизода 25, Сезона 1

„Тешки Муабети“ – Епизода 25, Сезона 1 Домаќини: Љупчо Палевски – Палчо Милош Милошевски Тема: Како фирмите на Заев ја турнаа во стечај „Еуростандард“

Posted by infomax.mk on Sunday, March 28, 2021

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...

More Articles Like This