September 28, 2020, 6:31 pm

(Видео) ПАЛЕЛЕ КАБЛИ ПОД КАЛЕ: МВР ги пронајде виновниците

Поврзано

Фатени девет мигpaнти во близина на Штип

На 27.09.2020 во 07:20 часот на локалниот пат с.Таринци–с.Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип забележале и запреле девет...

Скопјанец се зakaнувал со opyжје поради нeдоразбирањe во сообраќајот

На 27.09.2020 во 13:30 часот во СВР Скопје, Ј.И.(23) с.Визбегово, скопско и А.Н.(46) од Скопје приjaвиле дека на крстосницата...

Возило излета од пат, тешко повpeдена мaлoлетничка

На 28.09.2020 во 02.15 часот било приjaвено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со...
- Advertisement -

Градските инспектори затекнале палење на кабли на просторот под Кале.

 

 

„Во текот на оваа вечер дежурните екипи на Инспекторатот на Град Скопје лоцира лица кои вршеа спалување на кабли. Истите се дадоа во бегство при што нивното возило беше оставено. Во координација со МВР лицата се фатени и истите се санкционирани. Нема компромис и милост во борбата за чист воздух“, соопштија од Инспекторатот на Град Скопје. Од Град Скопје објавија и видео и апелираа сите огнови на отворено да се пријавуваат на 193.

 

 

Градските инспектори тукушто затекнаа палачи на кабли на просторот под кале. Тие го напуштија местото, но го заборавија автомобилот.Пријавувајте огнови на отворено на 193!

Julkaissut Град Скопје Perjantaina 31. tammikuuta 2020

 

 

 

Latest News

Заев: Ако викаме дека Делчев е само Македонец, нема решение со Бугарите

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство...

Комисијата за зapaзни болecти дала зелено светло за целодневна настава

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат...

Јанкуловска e нeзаконckи спроведена во зaтвop?

Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена во затвор незаконски. „Ако...

Каде се парите?: Според Finance Think реализирани се само 193 од вкупно 550 милиони евра од трите пакети мерки

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за сетовите на мерки кои вчера ги претстави владата на СДСМ каде истакна дека според...

Следниот месец масовна вaкцинација против Ковид-19 во Русија

Масовната вaкцинација пpoтив новиот кopонавирус во Русија може да почне веќе на крајот на октомври, изјави денес Фјодор Лисицин од Националниот истражувачки институт за...

More Articles Like This