(Видео) ПАЛЕЛЕ КАБЛИ ПОД КАЛЕ: МВР ги пронајде виновниците

  • January 31, 2020
  • Коментари

Градските инспектори затекнале палење на кабли на просторот под Кале.

 

 

„Во текот на оваа вечер дежурните екипи на Инспекторатот на Град Скопје лоцира лица кои вршеа спалување на кабли. Истите се дадоа во бегство при што нивното возило беше оставено. Во координација со МВР лицата се фатени и истите се санкционирани. Нема компромис и милост во борбата за чист воздух“, соопштија од Инспекторатот на Град Скопје. Од Град Скопје објавија и видео и апелираа сите огнови на отворено да се пријавуваат на 193.

 

 

Градските инспектори тукушто затекнаа палачи на кабли на просторот под кале. Тие го напуштија местото, но го заборавија автомобилот.Пријавувајте огнови на отворено на 193!

Gepostet von Град Скопје am Freitag, 31. Januar 2020

 

 

 

Претходно «
Следно »