(Видео) ПЕНДАРОВСКИ СО НАВРЕДИ ЗА КУРЦ: “Тој нема висок рејтинг во сопствената држава, а не пак на европско ниво”

  • March 6, 2019
  • Коментари

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во едно гостување во емисија на “ТВ НОВА” кај новинарот Борјан Јовановски, зборувал дека актуелниот австриски канцелар Себастијан Курц не поседува висок рејтинг во сопствената држава.

После околу една година од оваа изјава на Пендаровски, Курц станува канцелар и најмоќен политичар во Австрија – се вели во видеото кое деновиве се шири на социјалните мрежи.

Претходно «
Следно »