October 23, 2021, 9:04 am

(Видео) Петкоска со жесток говор од Собранието: Сега ќе ви кажам на која Македонија мислам

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Лидија Петкоска и одговори на cвојата колешка од власта Марија на прашањето “на која Македонија мислиме”.

Таа од собраниската Комисија го кажа следново:

Ајде заедно да ѝ одговориме на колешката Марија на прашањето на која МАКЕДОНИЈА мислиме!?

Зборувам за мојата и нашата МИЛА МАКЕДОНИЈА која никако не е “НАШАТА ЗЕМЈА” !

Зборувам за нашата МИЛА МАКЕДОНИЈА која ја задокживте за 6,7 милијарди евра со Нула капитални проекти!

Говорам и за мојот МИЛ ОХРИД и моите мили охриѓани кои ќе ги прашам:

Дали гори депонијата во Буково? – Гори!

Дали имаме селективно рушење на дивоградби и плажи? – Имаме!

Дали улиците Абас Емин и Јане Сандански се искршени, а недовршени? – Се!

Дали општина Охрид е рекордер по превработеност? – Е!

Дали фекалии се излеваат во Охридското Езеро? – Се излеваат!

Дали имаме загрозен статус на Унеско? – Имаме!

Тоа ли е најдоброто за нашата мила општина? – Дефинитивно НЕ!

Криминалци сте и ќе си паднете од власт затоа што ниту блескате, ниту сте на прав пат, ниту можете!

Вие сте најлошото за нашите општини и за НАШАТА МИЛА МАКЕДОНИЈА!

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Дpaмa вo НБА: Кoшapкapи на ЛА Лејкерс се cтeпaa пoмeѓу ceбe

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс, Ентони Дејвис и Двајт Хауард имаа кошкање за време на тајмаутот ноќеска на натпреварот...

More Articles Like This