(ВИДЕО) ПЕТ ДЕЦА ОД МОРЕТО ВО ХРВАТСКА ИЗВАДИЛЕ АНАКОНДА ДОЛГА 2,5 МЕТРИ!

  • February 11, 2019

Необичен улов, иако мpтoв, уловиле во саботата петмина ученици од местото Водици во близина на Шибеник. Тринаесетгодишниот Нико Витиќ видел на дното од морето огромна змија, а потоа со другарите десетина минути ја ваделе од водата, пишува Инфо Водице.

Ветеринарот Здравко Зорица тврди дека станува збор за зелена анаконда.

Станува збор за нeoтpoвнa речна змија. Како стигнала во морето, тешко е да се каже. Можно е некој да ја чувал како домашен миленик во терариум, па откако угинала ја фрлил во морето, изјавил ветеринарот.

Uskoro vise

Gepostet von Infovodice am Samstag, 9. Februar 2019

Претходно «
Следно »