(Видео) ПИЛОТ ХЕРОЈ: 152 патници слетаа безбедно благодарение на него – погледнете го принудното слетување

  • July 1, 2019
  • Коментари

Тешко оштeTен е авионот “Боинг 737” на бугарската компанија “Електра Еир” во кој се наоѓаа 152 патници. Авионот безбедно се спушти на аеродромот “Бен Гурион” во Тел Авив.

На аердромот имаше преку стотина автомобили на Брза помош, како и пожарникари, полиција и сите останати служби. Авионот “боинг 737-400” полетал од Келн.

Претходно «
Следно »