August 10, 2020, 10:26 am

(ВИДЕО) ПОЗНАТ АМЕРИКАНСКИ ВОДИТЕЛ НЕ ГИ МИЕ РАЦЕТЕ10 ГОДИНИ: Неговото објаснување во живо шокирало милиони!

Поврзано

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм...
- Advertisement -

На жал на своите колеги, водителот на емисиите Фокс и Пријатели, Пит Хегсет, во неделата јавно признал дека не ги измил рацете десет години.

Ова е откриено откако колегите рекле дека изел пица која стоела неколку дена во студиото. Хејсет тврдел дека пицата може „да трае долго време“.

„Мојата одлука е во 2019-та година да кажам работи кои не се за во јавност… Мислам дека ги немам измиено рацете веќе 10 години. Навистина, навистина не ги мијам никогаш рацете“, продолжил Хегсет, предизвикувајќи им насмевка на своите домаќини.

https://www.youtube.com/watch?v=gzKuNgO6Zkw

„Го зајакнав имунитетот. Бацилите не се вистински. Не можам да ги видам, затоа и не ми се вистински“, рекол Хегсет.

Меѓутоа, Центарот за контрола и превенција на болести, вели дека миењето раце е витален начин за да се спречи пренесувањето на бактериите. Миењето на раце, особено после користење на тоалет го спречува ширењето на штетни бактерии како што се Салмонела и Ешерихија коли, кои можат да се појават во ситни, невидливи честички во човечкиот измет.

Исто така е важно да ги измиете рацете после допирање на сирово месо, бидејќи тоа може да ги задржи остатоците од бактериите од животинско потекло.

„Еден грам човечки измет, кој тежи околу една спајалица за хартија, може да содржи еден трилион бактерии“, известува CDC.

„Редовното миење на рацете, особено пред или после некои активности е еден од најболните начини за отстранување на микробите, избегнување на болести и спречување на ширење на бактерии“, советува CDC. „Брзо е, едноставно, може сите да нè заштити од разболување.“

Хегсет инаку е пријател на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој често изјавувал дека сака чистота.

Latest News

Koмисијата за зapазни болecти и МОН ги финализиpaaт пpoтоколите за учебната година

Комисијата за заразни болести заедно со претставници на Министерството за образование и наука денеска одржуваат состанок на кој се...

(Фото) „Пpeименуван“ еден од нajcтарите манacтири во Пpилеп

Во центарот на Прилеп е поставена нова туристичка информативна табла Убаво е секој кој доаѓа во градот да знае што е и кај е, дури...

Се „coголува“ Шар Планина

Шар планина секојдневно е се пооштетена поради сечата на дрва од страна на неодговорни граѓани. Активистите и здруженијата се жалат бидејќи сечата на Шара...

(Видео) Најдобри вeжби за cтoмaчни мycкyли

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и сешто. Секој „редовен муштерија“ во...

Колку ја чини државата негyвaњeто на еден пaциeнт со „Koвид-19“?

„Од пациентот нула па се до почетокот на август вкупниот трошок на болничките услуги за сите пациенти хоспитализирани од Ковид – 19 достигна шест...

More Articles Like This