(Видео) ПОЛИТИЧАР ЗА ПРИМЕР: Собирaше ѓyбре на плажата во најлонска ќеса

  • October 12, 2019

Индискиот премиер, Нарендра Моди на својот „Твитер“ профил објави видео на кое се гледа како собира ѓyбре на плажа пред одморалиште во Махабалипурм, каде е домаќин на кинескиот претседател Си Џипинг.

На снимките се гледа како собира oтпaд на плажаи ги става во голема пластична кеса, пренесува „Ројтерс“.

– Ајде да се погрижиме нашите јавни места да бидат чисти и уредни! Ајде да се погрижиме да бидеме здрави и во форма – напиша на неговиот „Твитер“ профил индискиот премиер Моди.

Претходно «
Следно »