(Видео) Половина милион кинески вакцини вечерва пристигнаа во Србија

Поврзано

Pama: JaHша одамна ми покажа мапа со пpoменети граници на 3aпаден Балkaн

Рама вели дека постои мапа во врска со промената на границите на земјите од регионот на Западен Балкан. Тој...

Африм Исмаиловиќ побарал азил, Косово не одговара на барањето за ekcтрадиција

Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство...

HeBoља во паниka: На стадионот во Хумска пронајдена ДHK на една од жр твите

Во криминалната група на Веља Невоља и Марко Миљковиќ наречен Месар, завладела паника. Биле сигурни дека нема да бидат обезбедени...
- Advertisement -

Половина милион дози од кинеската вакцина „Синофарм“ против вирусот корона пристигнаа на белградскиот аеродром „Никола Тесла“.

Авионот со кинески вакцини на аеродромот го пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

„Почитувани граѓани, покрај протоколот дојдов вечерва на аеродромот Никола Тесла, а зад мене е нашиот најголем авион А330, кој испорача 500.000 дози на кинеската вакцина Синофарм“, објави Вучиќ на својот Инстаграм профил.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Двојни стандарди на Мaричиќ: Кога обичните луѓе пpekpшуваат кapaнтин, 2000 евра kaзна, кога СДСМ го прави тоа, се нарекува херојски чин

Министерот за правда, Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил го поздрави, како што вели тој херојскиот чин на пратеничката...

More Articles Like This