(Видео) ПОМАЛИOT СИН  СО OPГИНАЛНА РЕАКЦИJA: На доделувањето на наградaта “Златна топка” помалиот син на Меси во центарот на вниманието

  • December 2, 2019

Лионел Меси на доделувањето на наградата „Златна топка“ шеста во неговата кариера пристигна со своето семејство. И овој пат во центарот на вниманието беа неговите синови, поточно помладиот.

 

 

Моментот кога Меси излезе да ја прими наградата, камерите го „уловија“ Матео, кој имаше оригинална реакција.

 

https://twitter.com/francefootball/status/1201601282311675905

Претходно «
Следно »