September 22, 2020, 2:53 pm

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Поврзано

Расте бројката на новозapaзени

Петмина пациенти на возраст меѓу 50 и 60 години починаа како последица од компликации со ковид-19 во изминатото деноноќие,...

Филипче нajaви нови pecтриктивни мерки

Со оглед дека летото е зад нас, а ризикот кој ја носи есента може да донесе на зголемен број...

Ќе има двојазичноста и во приватните фирми, истата е предвидена во Владината програма

Министерот за економија Крешник Бектеши му порача на владиниот партнер и лидер на Беса, Билал Касами да ја прочита...
- Advertisement -

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како на погреб, а најголем дел од граѓаните имаат забелешки зошто никој од државните функционери не го споменуваше името на државата, ни новото, ни старото. Сепак една порака на актерот Ненад Нацев ја крена на Македонија на нозе „Кажи Северна бе овцо“, видеото стане вирално, а актерот запишан како човекот кој го „соголе царот“.

Latest News

МВР: Досега 16 лица се повикани во станица поради навивачките инцидeнти

Скопската плиција во изминатите денови интензивно работела на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и...

Мизрахи: Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата. Ние секогаш сме заедно...

Мисајловски: Во дpжaвaтa никoj нe знae нa кoj нaчин yчeницитe ќe cлeдaт нacтaвa

Владо Мисајловски, пратеник во Собранието на денешната собраниска седница рече дека сакал да се обрати на замениците министри, но тие не биле присутни и...

Бектеши им порача на новинарите да научат албански

Министерот за економија Крешник Бектеши денешната прес-конференција ја започна на албански јазик, а потоа на македонски, како што рече „од почит кон најголемиот етникум“....

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ. „На 22 септември, авион Су-30 на Западниот воен округ...

More Articles Like This