(Видео) ПОСЛЕ КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС: Срушени куќи, луѓе во паника

  • January 24, 2020
  • Коментари

Силниот земјотрес во Турција во близината на Елазиг кој беше со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала, придонесе за уривање на неколку куќи, оштети неколку згради, луѓето панично излегоа на улиците низ градот.

 

 

 

Засега нема официјални информации за жртви.

 

 

 

Претходно «
Следно »