December 8, 2021, 5:14 am

(Видео) Поткуп и во Демир Капија? – Снимени неколку државни функционери и кандидати за советници од политичка партија од власта

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На социјалните мрежи се објавени нови снимки од наводни изборни нерегуларности во чиј опис се посочуваат неколку државни функционери и кандидати за советници од политичка партија од власта.

Според објавата на Твитер, поткупот се одвива во селото Корешница во Демир Капија, а снимени се директорот на Јавното комунално претпријатие, Бошава инспекторка во УЈП и носител на листа на една политичка партија од власта.

Покрај тоа што наведените лица го кршат изборниот молк се врши и поткуп се тврди во објавата..

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This