(Видео) Потпретседателот на СДСМ и Директор на Фондот за иновации, јавно без грам совест пред цела јавност на национален медиум призна kpивично дело и рече само извини

Поврзано

Панчо yдpи по власта: Мајку ви ваша нecпособна до кога ќе не е*авате?

Па добро бе мајку ви ваша неспособна до кога ќе не е*авате буквално со е, како бе не ви...

Родители внимавајте: Пpeдизвик кој охрабрува caмоубиство на деца се шири на ТикТoк

Претседателот на истражниот комитет на Руската Федерација Александар Бастрикин издаде наредба за организирање истрага за ширење на информации на...

Твит на денот: Kaде вака на погpeб?

Градоначалниците на Скопје, на Белград, на Сараево, на Љубљана, на Сплит претпладнево пристигнаа во хрватската престолнина, причина е погребот...
- Advertisement -

Кратко и јасно, Потпретседателот на СДСМ и Директор на Фондот за иновации, јавно без грам совест пред цела јавност на национален медиум ПРИЗНА КРИВИЧНО ДЕЛО И МИ РЕЧЕ “ИЗВИНИ”, реагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Арсовски апелираше до Јавното обвинителство да покрене случај, а Коста Петров да си даде оставка уште веднаш.

Прво не ги знае законите, второ овластувањата, трето не знам што бара таму, вели Арсовски.

За дообјаснување на директорот, за ова негово “извини” Член 353-В / Став 2 и 3 вели дека е член каде со вакво јавно признание се оди во затвор од половина до 5 години, односно од 1 до 10 години, зависно од штетата што ја причинил, појаснува Арсовски.

Кратко и јасно, Потпретседателот на СДСМ и Директор на Фондот за иновации, јавно без грам совест пред цела јавност на национален медиум ПРИЗНА КРИВИЧНО ДЕЛО И МИ РЕЧЕ “ИЗВИНИ”. 😳😳😳Повторувам, ПРИЗНА КРИВИЧНО ДЕЛО.Оттука, очекувам Јавното обвинителство да покрене случај, а Коста Петров да си даде оставка уште веднаш. Прво не ги знае законите, второ овластувањата, трето не знам што бара таму.За дообјаснување на директорот, за ова негово “извини” Член 353-В / Став 2 и 3 вели дека е член каде со вакво јавно признание се оди во затвор од половина до 5 години, односно од 1 до 10 години, зависно од штетата што ја причинил. А тоа, утре ќе видиме 🔜

Posted by Dimsa Arsovski on Monday, January 25, 2021

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This