November 28, 2020, 11:01 am

(Видео) Потсетување кога Шекеринска не знаеше да каже на кој датум ќе започнеме преговори

Поврзано

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Мицкоски: Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати по вечерашните протести на Фејсбук и оцени дека народот како никогаш досега...

(Видео) Без коментар: Новинарот Салиу избpkaн од пред ГОБ „8 септември“, обeзбeдyвањето не му дозволи да сними

Новинарот Фуркан Салиу денес се обиде да ја долови атмосферата пред Градската општа болница „8 септеври“, каде што редици...
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку видео објавено на Фејсбук од неговото гостување со Радмила Шекеринска од СДСМ потсетува дека уште во минатото Заев и Шекеринска не знаеле на кој датум ќе започнат преговори со ЕУ иако ја манипулираа јавноста дека тоа ќе започне во секој момент.

-РЕТРО потсетување на еден антологиски дуел со Шекеринска во кој цела вечер не знаеше да каже НА КОЈ ДАТУМ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИ СО ЕУ. Не знае ни Шекеринска ни Заев. Ни денес не знаат затоа што датум за преговори нема! 4 години го лажат народот! 4 години лаги, криминал и корупција! Затоа нема преговори!
Време е за ОСТАВКА! Заев е виновен!


Погледнете, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска...

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен биланс на новозаболени лица од...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да се вакцинираат веднаш...

Heмa цpн peкopд кoj Филипче нe гo coбopи, бoлницитe бeз киcлopoд и кpeвeти

Лагите и неспособноста на Венко Филипле резултираат секој ден со десеттина починати, а вкупно скоро 1.700 починати. Македонија е на врвот на европската листа по...

Kopoнaтa никaкo дa cплacнe: Bo cвeтoт ce зapaзeни нaд 62 милиoни лицa

– Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 62 милиони, а последните милион лица се заразени за помалку од два дена, јави Worldometers. Бројот...

More Articles Like This