November 28, 2021, 9:20 am

(Видео+фото) Потkyп во Лескоец, забележан автомобилот на градоначалникот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регистриран уште еден случај на поткуп доцна вечерва, овојпат во с. Лескоец, охридско. Имено, забележан е градоначалникот со неговиот автомобил како дели поткуп

Поткуп, но и други форми на прекршување на изборниот молк беа забележани во повеќе населени места во Македонија, најчесто отворени изборни штабови и агитирање.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This