October 18, 2021, 5:41 pm

(Видео) Пратеничка се онесвести на говорница додека зборуваше за оставката на Курц

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во австрискиот парламент денеска се расправаше за оставката на поранешниот канцелар Себастијан Курц, а на говорницата, пратеничката на опозицијата Ева Мариа Холцлајтнер се онесвести за време на нејзиниот говор.

Холцтајнер е од редовите на опозициската Социјалдемократска партија и зборуваше за истрагата за Курц, кој се повлече додека трае истрагата, поради наводна вмешаност во корупциски скандал.

Latest News

ОБСЕ: Регистрирано заплашување на кандидати, пpитиcoци и негативна реторика насочена кон жените кандидати

Кандидатите можеа слободно да водат кампања и основните слободи беа широко почитувани на локалните избори во Македонија, но бројните...

More Articles Like This