(Видео) Пред малку тешка сообраќајка во Скопје, има и повредeни

Поврзано

Полицаец од Куманово пpeтепал сограѓанин

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против Д.К.(40) од Куманово – полициски службеник...

Двајца кичевчани пpoвалиле кај постара жена, ја пpeтепале и ја огpaбиле

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Е.А.(25) од Кичево и против М.Д.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение...

Пронајден мpтoв маж во казино во Скопје, се работи на расчистување на случајот

На 03.03.2021 во 12.46 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во казино на бул.„Партизански одреди" има починато...
- Advertisement -

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје. Неофицијално дознаваме дека две лица се тешко повредени, дознава Канал 5.

До несреќата дошло кога автомобил ,,Пасат” со скопски регистарски ознаки удрил во две други возила . Од силината на ударот , се одбил и попатно соборил столбови на улицата.

Увидот се уште трае, се очекуваат повеќе детали во текот на вечерта.

Latest News

Стојановски: Мицкоски е ноќна мора за СДСМ, тој е најголема опacност за Заев

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски на гостувањето на телевизија 24 рече дека владеачкото мнозинство не смее да се вади...

More Articles Like This