May 16, 2021, 10:09 am

(Видео) Прекрасна глетка: Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон

Поврзано

- Advertisement -

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика.

Снимката што е направена денеска во близина на селото Ростуше и ни ја испрати наш гледач, покажува мечиња покрај Радика што се качуваат на неколку метри високото дрво, објавува Канал 5.

Latest News

Израел ja бomбapдиpaшe кyќaтa нa глaвниoт лидep нa Хaмac вo Гaзa

Израелската војска во неделата соопшти дека го уништила домот на главниот водач на Хамас во Газа, трет ваков напад...

More Articles Like This