(Видео) Престpeлка во Сараево: Рaнети раперот Буба Корели и негов близок роднина

Поврзано

Гарванлиев oбвинyвa: Имаше организиран kpиминaлeн нaпaд врз мене поради бyгарскиот пасош

Претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев во интервју за „eurovizion.com“ вели дека бил цел од организиран криминален напад поради тоа...

Xocпитализиран Аца Лукас

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом. Како што...

Пoчинa познатиот рaпер ДМХ

ДМХ, хип хоп изведувачот со засипнат глас познат по хитовите “Ruff Ryders’ Anthem” and “Party Up (Up in...
- Advertisement -

Раперот Амар Хоџиќ, познат како Буба Корели е повреден заедно со уште едно лице при престрелка која попладнево се случила во Сараево, пишуваат босанските медиуми.

Наводно било пукано во роднина на Корели, кој според непотврдени информации исто така бил ранет.

Повредените веднаш биле хоспитализирани, а засега не е позната нивната здравствена состојба.

-По повод денешниот инцидент, дојде до спомнување на моето име. Јас, Амар Хоџиќ се најдов во погрешно време на погрешно место и никако не сум поврзан со пукањето, изјавил Корели за Аваз.

Latest News

Тасевски: Како ќе ја крстите дијагнозата кога партиски шефови ви вршат пpитиcok со скaфандер да одите во собрание?

Aктерот Сашо Тасевски го коментира однесувањето на власта и последниот пример за гласање на позитивни пратеници во Собранието. Според него,...

More Articles Like This