December 8, 2021, 2:53 am

(Видео) Припадник на обeзбедувањето нaтeпaл ученици во училиште во Кочани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вработен во обезбедувањето во основно училиште во Кочани се најде на насловните во медиумите откако физички нападнал деца кои учат во училитето кое што тој го обезбедува, по што едно од децата се здобило и со повреди. Случајот е пријавен во полиција, а против сторителот, како што објави МВР во денешниот билтен ќе биде поднесена кривична пријава.

„ОВР Кочани ќе поднесе кривична пријава против О.Ц.(36) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете” по член 201-а од Кривичниот законик. Пријавениот, вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани, на 06.10.2021 физички нападнал ученик во училиштето и му нанел повреди. Во врска со настанот бил извршен разговор со О.Ц. и очевидци“, објави МВР.

Новинарот Фуркан разговараше со жртвите, кои изјавуваат дека не знаат зошто биле нападнати. Разговараше и со таткото на повреденото дете, кој го пријавил случајот во полиција, но и револтиран од инцидентот, одлучил истиот да го содели и со медиумите.

Фуркан објави дека ова не е прв инцидент во кој бил вмешано лицето. Во 2019 им се заканувал и нападнал и вработени во училиштето во кое работи.
Школото го плаќа за да ги брани децата, тој сам ги напаѓа.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This