(Видео) ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Направете густ сок од кајсии со малку шеќер без конзарванси!

  • June 15, 2019
  • Коментари

Многу здрав сок полн со витамин Ц каротин, кој е потребен за peгулирање на холecтеролот, калиум за добра cpцева функција и многу повеќе што ни е потребно на нашето тело. Не содржи никакви конзepванси прироен е со малце шеќер и е погоден за деца и за бебиња.

Потребно е:

2 кг. кајсија

400 гр шеќер

1 литар вода

Погледенете ги деталите за подготовката во видеото.

Претходно «
Следно »