September 18, 2021, 8:12 am

(Видео) Путин завршил со ckpшен ноc: Рускиот претседател раскажа зошто престанал да тренира бokс

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин раскажа како престанал да тренира бокс откако неговиот бокс бил скршен.
“За време на третата или четвртата тренинг сесија ми го скршија носот … Не отидов на лекар, но не можев ниту да го допрам носот со прстот. Тој беше скршен”, рече претседателот за време на состанокот со олимпијците На
Како што призна рускиот лидер, по овој настан, тој одлучи да се префрли на џудо.

претходниот член,Меркел утрe во посeта на Србија
Следната статијаЧекајќи го Годо
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Трета среќа: Бугарија закажа нови парламентарни избори за 14 ноември

Официјално Скопје вели дека не ги прекинува преговорите со привремената влада во Софија, иако се распишани други предвремени избори...

More Articles Like This