(Видео) Путин и Лукашенко заедно на скијање

Поврзано

Русија почна со производство на вакцината „Спутник“ во форма на спреј за нос

Заменик-градоначалничката на Москва за социјален развој, Анастасија Ракова, соопшти дека е развиена назална верзија на вакцината против корона вирусот...

Русија со остра реакција за блokирањето на руските твитер профили

Руската страна ќе се справи со причините за блокирање на „руските“ сметки на Твитер, изјави за Спутник портпаролката на...

Москва пpeceче: Нeприфатливи се сите барањата за оcлободувaњe на ocyдениот Навални

Русија ги смета за неприфатливи барањата за ослободување на осудениот блогер Алексеј Навални, се наведува во соопштението на руското...
- Advertisement -

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, по преговорите во Сочи, заминаа на скијање во Краснаја Полјана.

Лукашенко дојде во Русија пред неколку дена на разговори со рускиот лидер. За време на состанокот во Сочи, Путин го покани својот колега на скијање тој ден – „да се одмори по денешниот работен ден“.

Лидерите на Русија и Белорусија често го поминуваат своето време вака. Заедно скијаа во 2019 година, кога со нив беше и најмалиот син на претседателот на Белорусија, Николај Лукашенко.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Пронајден мpтoв: Пронајдено тeлотo на фудбалската ѕвезда која иcчезна во саботата

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај, Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов. Поранешниот напаѓач на Виљреал...

More Articles Like This