November 28, 2020, 11:06 am

(Видео) Путин со нaпaд на кaшлица на ТВ, Кремљ се обидел сè да прикрие

Поврзано

Зошто Путин досега не ја примил вakцината?

Претседателот на Русија Владимир Путин не може да биде меѓу доброволците кои ќе се вакцинираат против коронавирусот до крајот...

Седум лица починaa, а двајца се во koмa откако испиле разреден aнтиceптик

Седум луѓе починаа во саботата, а уште двајца се во кома во руската република Јакутија, на крајниот исток на...

Русија со закон ќе ги блokиpa Фејсбук, Твитер и Јутјуб

Пратениците во рускиот Парламент претставија предлог-закон со кој, доколку биде усвоен, ќе и се овозможи на Владата да го...
- Advertisement -

Кремљ бил принуден да негира дека Владимир Путин имал здравствени проблеми во средата откако имал напад на кашлица за време на владиниот состанок што бил прикажан на телевизија.

Рускиот претседател (68) се мачел да ја заврши реченицата додека разговарал со највисоките функционери за акутните финансиски проблеми предизвикани од пандемијата на Ковид-19.

Видеото подоцна било уредувано така што кашлањето на Путин се чинело помалку сериозно во верзијата објавена од неговиот кабинет.

Државната новинска агенција ТАСС го праша Кремљ за здравјето на Путин и им беше кажано дека тоа е апсолутно нормално.

„Претседателот се извини и го продолжи состанокот скоро без пауза“, соопшти агенцијата.

Путин разговараше со видеоповик со неговиот министер за финансии, Антон Силуанов и други високи претставници кога започна нападот со кашлица.

Тој рече „извини“ и неколку пати ја покри устата со десната рака додека се обидуваше да продолжи со состанокот.

На видеото што подоцна беше монтирано, кашлицата на Путин е скоро исчезната.

Многу гледачи беа загрижени дека Путин можеби се заразил со коронавирус.

Радио Мајак, кое го емитуваше оригиналниот пренос, објави: „Гласните жици на Путин попуштија додека и даваше инструкции на владата да се бори против Ковид-19“.

За разлика од светските лидери како Борис Џонсон и Доналд Трамп, се верува дека Путин досега не бил заразен со коронавирус.

Latest News

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска...

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен биланс на новозаболени лица од...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да се вакцинираат веднаш...

Heмa цpн peкopд кoj Филипче нe гo coбopи, бoлницитe бeз киcлopoд и кpeвeти

Лагите и неспособноста на Венко Филипле резултираат секој ден со десеттина починати, а вкупно скоро 1.700 починати. Македонија е на врвот на европската листа по...

Kopoнaтa никaкo дa cплacнe: Bo cвeтoт ce зapaзeни нaд 62 милиoни лицa

– Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 62 милиони, а последните милион лица се заразени за помалку од два дена, јави Worldometers. Бројот...

More Articles Like This