(Видео) Пaниka вo Атина: Пopaди cилнa ekcплoзиja цeлиoт глaвeн гpчки гpaд ocтaнa вo тemницa

Поврзано

Грција ги отвори плажите, ова е услов за влез на истите

Плажите во Грција од денеска се отворени, веќе од следната недела ќе можат да дојдат и странски туристи. Засега...

Опacно зaтишје на Балканот: Босна поразена, Косово извор на опacност во xaocот од нaционaлизам, корупција, притиcok врз медиумите и cyдството, и индоkтринација млади луѓе

Балканот и Југоисточна Европа исчезнаа од меѓународната политичка мапа. Очигледно има многу поважни проблеми и кризи за кои треба...

Мнозинството гласаше за paзрешувaње на Мета, формирана комисија за спровeдување на постапката

Разрешување на Мета побараа 50 пратеници од редовите на владејачката Социјалистичка партија, но меѓу нив не е Еди Рама,...
- Advertisement -

Силна експлозија ноќеска околу 23.00 часот ги вознемири граѓаните на Атина.

Од објавеното видео кое што го пренесуваат регионалните медиуми може да се забележи дека станува збор за силна експлозија.

Како што пренесуваат истите експлозијата се случила во населбата Аспропригос во центарот од каде што со електрична енергија се снабдува цела Атина.

Latest News

Cитyaциjaтa e зaгpижyвaчкa: Ceчeњeтo нa пpaшyмaтa вo Амазонија ce згoлeмилo зa 43 oтcтo

Сечењето на прашумата во Амазонија се зголемило за 43 проценти во април во споредба со истиот период минатата година,...

More Articles Like This