May 14, 2021, 2:09 am

(Видео) Пcихoлошka cтpaнa нa нaвикaтa: 5 paбoти кoи гpицкaњeтo нoкти ги oткpивa зa вac

Поврзано

- Advertisement -

Дали некогаш сте се запрашале зошто имате потреба да го правите тоа – да ги грицкате вашите нокти?

Грицкањето нокти како навика најчесто започнува во раното детство, па иако многумина сакаат да се одвикнат, на некои тоа им станува долготрајна опсесија од која тешко може да се ослободат.

Тоа што малкумина го знаат за оваа навика е дека истата може да открие многу работи за личноста која што ја применува.

Извор: Tocka.com.mk

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This