October 27, 2021, 9:29 pm

(Видео) Пoбeда над Ѓуканoвиќ: На Цeтињe сeпaк устoличeн српcкиот митрoпoлит Јoaникије

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Cрпската црква и народот сепак победија во Црна Гора. Денеска под силно полициско обезбедување на Цетиње беше устоличен српскиот митрополит Јоаникије. Тој со хеликоптер беше донесен во манастирот каде се одржа богослужбата.

Тој по устоличувањето изјави дека е среќен што разумот победил на крајот.

– Знаеме дека поделбите во Црна Гора се вештачки предизвикани – изјави митрополитот.

Latest News

Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена

„На 31ви, Општина Росоман ќе остане прогресивна општина, обединета која ќе го зграпчи убавото кое доаѓа пред нас, европската...

More Articles Like This