(Видео) Пoжap из6yвнa вo бурекџилница спpoти МТВ: Пpичинaтa зa пoжapoт e ekcплoзиja нa плинcкa бoцa

Поврзано

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќaјнa нecpeќa нa aвтoпaтoт Штип-Скопје – ова ce дeтaлитe

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип-Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“. Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат...

Пpивeдeнa жeнa вo Карпош – агpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници лишиле од слобода една жена бидејќи се однесувала агресивно кон нив додека...

Пoлициjaтa co пoлни paцe paбoтa: Peгиcтрирани повеќе тeпaчки и нaпaди нa тepитopиja нa Македонија – ова се деталите

На 07.05.2021 во 21.30 часот било пријавено дека во с.Љубанци, скопско, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред...
- Advertisement -

Како што јавува ТВ21, синоќа во пожар изгорела бурекџилница која се наоѓала спротив македонската национална телевизија.

Пламените јазици успеале да ги локализираат неколку екипи на противпожарната единица од Скопје.

За среќа нема жртви, причинета е само материјална штета.

Според првичните информации, причина за пожарот е експлозија на плинска боца.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

More Articles Like This