August 15, 2020, 6:15 am

(Видео) Пoлицaeц шaмаpa момче среде Скопје

Поврзано

Teшка cooбраќајка кај Велес, повpeдeни седум лица, од кои две деца

Во cyдар помеѓу две возила на патот Чашка –Голозинци кај село Голозинци поврeдeни се седум лица од две возила,...

Пpeгазeн пешак во Битола, со тешки повpeди итно пренесен во болница

Тешка сообраќајна нecреќа нешто пред 15 часот попладнево се случила на крстосницата на улицата Козјак и Караорман во Битола,...

Патувал во Македонија па го yaпcилa белгиската полициja

Белгиската полиција уапсила еден вработен во фирма од Хаалтерт, кој бил во посета на Македонија и се вратил на...
- Advertisement -

Видео во кое полицаец му удира шамар на момче испратија до редакцијата на Телма загрижени граѓани кои биле сведоци на настанот.

Според нивното кажување инцидентот се случил вчера попладне на партизанска во Карпош 4. Најверојатно полицијата го сопрела момчето за тоа што со своето возило поминал на црвено, но по тоа еден од полицајците му удира шамар, а друг го трга на страна и вебално го напаѓа. Телма праша во внатрешната контрола, од каде потврдуваат дека видеото стигнало и до нив утрово. Се работи на препознавање на полицајците по што ќе следува и понатамошна постапка, велат од внатрешната контрола. И според нив првичниот впечаток е дека полицијата без потреба употребила сила, но сепак конечната одлука ќе следува откако ќе се разговара и со припадниците на МВР.

Инаку покрај другото тие се на терен а ниту еден од тројцата не носи ниту заштитна маска ниту ракавици и покрај мерките за задолжително носење кога не може да се држи дистанца.

Latest News

Tapaвари: CДCM и ДУ И ќе напpaват влaда, пpeговopите се тeaтар

СДСМ и ДУИ прават театар пред да постигнат договор за формирање на нова влада, која ќе има мнозинство од...

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската телевизија дека Јосип Броз Тито...

Од денеска во Србија само со ПЦP тecт

За влез во Србија од денеска за граѓаните на Македонија, Бугарија, Хрватска и Романија задолжителни се ПСР тестовите за коронавирусот. Одлуката на српската Влада почнува...

Денеска е oтkpивање и пpeнос на moштите на cв. apxиѓаkон Стeфан

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети архиѓакон...

Претпладне облачно, попладне вpнежи и гpмежи

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

More Articles Like This