October 27, 2021, 9:42 pm

(Видео) Пpoтecт пpoтив мeрките во Словенија, дeмонстpaнтите упaднаа во просториите на РТВ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Противници на епидемиолошките мерки и вакцинации во Словенија, во петок навечер упаднале во просториите на РТВ Словенија и тоа сред информативна програма.

Демонстрантите во Словенија веќе недели наназад протестираат пред зградата на јавниот сервис негодувајќи се што има врска со пандемијата на коронавирус, пренесува „Дневник“ од Хрватска.

Тие се противат на мерките на огранувачување, а демонстрантите синоќа во 20:30 часот упаднаа во словенечкиот јавен сервис и делеле летоци во кои бараат „сигурни училишта и факултети без ограничувања“.

Новинарката Барбара Видмајер објави на „Твитер“ снимка од упадот.

Latest News

Арсовска од Сарај: Скопје повторно ќе биде град на соживот

Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност. Ќе биде град во кој ќе нема заборавени населби...

More Articles Like This