December 5, 2021, 9:12 am

(Видео) Пykaњe во вoeнa база во Тексас

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американска воена база во Tексас е затворена поради инцидент со пукање, објави светските медиуми. Денеска дошло до оружен инцидент во воздухопловната база Сан Антонио-Лакланд во Тексас. Инцидентот се случил во 12.23 часот по локално време, по што базата била затворена.

Засега нема повеќе детали во врска со напаѓачот и можните жртви.

Видеото можете да го погледнете  ТУКА

Latest News

Бројот на активни случаи од околу 8.000 падна на 6.000

Во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на коронавирусот од направени 3.042 тестирања или 11,6 отсто,...

More Articles Like This