October 21, 2021, 12:46 am

(Видео) Пykaњe нa фaкyлтeт вo рускиот гpaд Пepм – нajмaлкy тpи лицa ги зaгyбиja живoтитe, cтyдeнтитe бeгaaт пpeкy пpoзopи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во пукање на факултет во рускиот град Перм, загинале најмалку 3 лица, додека најмалку 4 се повредени.

Универзитетските друштвени медиуми ги предупредиле сите кои се во моментот на факултетот да го напуштат или да се затворат во собите на студентскиот дом. 

На снимката објавена на социјалните мрежи снимена на лице место се гледа како луѓето бегаат низ прозорите од двоспратната зграда.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This