September 24, 2021, 7:28 pm

(Видео) Реки низ улиците на Белград…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силно невреме, проследено со силен дожд, грмежи го погоди главниот град на Србија во попладневните часови.

Тамошните медиуми пишуваат дека невремето предизвикало големи штети во некои делови.

Видео може да погледнете ТУКА.

Една од населбите во главниот град која е најпогодена од силното невреме е Веjко Влаховиќ каде, како што се наведува на социјалните мрежи, поплавени се околу 20 куќи.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео снимките објавени на социјалните мрежи сведочат за поплавените улици по кои сообраќајот се одвива многу бавно.

Невремето соборило дрвја, искршило плочки на зградите, а сообраќајот бил целосно запрен. Во Лепеница паднало и град со големина на јајце.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...

More Articles Like This