(Видео) Родното место на Меланија Трамп преку ноќ стана светска сензација

  • November 15, 2016
  • Коментари

И не така одамна ретко кој имаше слушнато и знаеше за словенечкото гратче Севница, родното место на Меланија Трамп.

sevnica

Сега истото стана вистинска сензација, а неодамна беше посетено и од екипа на Си-Ен-Ен која сними репортажа за Севница.

Претходно «
Следно »