October 16, 2021, 10:23 pm

(ВИДЕО) Роналдињо навива за Македонија на Европско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Легендарниот играч на Барселона, од земјата на фудбалот Бразил, Роналдињо откри за кого ќе навива на Европското првенство во фудбал.

Тој истакна дека поддршка на претстојниот Европски шампионат во фудбал ќе ја даде за Македонија

Роналдољо им поска и среќа на македонските репрезентативци.

Latest News

НACA ja лaнсиpaшe „Лycи“ – лoвeц нa acтepoиди

Американската вселенска агенција НАСА лансираше летало кое треба да ги проучува тројанските астероиди во орбитата на Јупитер. Откако беше...

More Articles Like This