(ВИДЕО) Роналдињо навива за Македонија на Европско

Поврзано

- Advertisement -

Легендарниот играч на Барселона, од земјата на фудбалот Бразил, Роналдињо откри за кого ќе навива на Европското првенство во фудбал.

Тој истакна дека поддршка на претстојниот Европски шампионат во фудбал ќе ја даде за Македонија

Роналдољо им поска и среќа на македонските репрезентативци.

Latest News

Ѓоковиќ откри кое е детето што му го подари pekeтот

По спектакуларниот пресврт, Новак Ѓоковиќ го совлада Стефанос Циципас со 3: 2 во сетови и со тоа дојде до...

More Articles Like This