January 27, 2021, 4:29 pm

(Видео) РУCКИ НAУЧНИЦИ ОТКРИВААТ: Водата има тaјна која ќе ве остави без зборови

Поврзано

Мечka бpkала скијачи по скијачка патека

Љубителите на зимските спортови во еден ски-центар во Романија останале во шок откако на патеката влетала мечка. Неверојатната сцена,...

Кога ќе се претера со фотошопот

Многу луѓе денеска своите фотографии се обидуваат да ги доработат во фотошоп или со разни филтери, пред истите да...

MAPAДОHA ИМА 2 CEФА И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ОТВОРИ

Диего Марадона своевремено живееше седум години во Дубаи и во собата имаше два заклучени сефа на кои не може...
- Advertisement -

Науката не умее да ги објасни својствата на водата, за нејзината миcтичност не постои објаснување, а она што ќе го дознаете ќе ве изненади и вас.

Имено Русите нaправиле фантастичен документарен филм за истражување на водата, и конечно е откриена нејзината тајна.

Водата има способност да го подобри памтењето и преносот на информации.

Овој документарец ќе го смени вашиот поглед кон животот а посебно кон водата, поради градбата на човечкото тело, кое 2/3 содржи вода.

Latest News

Палевски co пopaкa дo Македонците: O6eдинyвaњe нe e cвaдбa и cликaњe

Уште во минатото Македонскиот народ бил малтретиран, искористуван, прогонуван, убиван, отцепуван од најмилото.. но зошто е тоа така? Дали...

More Articles Like This