August 13, 2020, 3:08 pm

(ВИДЕО) СВАДБАТА ЗАВРШИ, ГОСТИТЕ ПOЛУДEA: Сакаа да ја рaзгoлaт невестата пред oчитe на нејзиниот сопруг

Поврзано

Звучи совршено: „Македонско девојче“ ги сплоти вокалите на Каролина Гочева и Амира Медуњанин (ВИДЕО)

Амира Медуњанин одржа прекрасен концерт во античкиот локалитет Хераклеа во Битола. Вечерта стана совршена кога на сцената се појави македонското...

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...
- Advertisement -

Веселите другари решија да му помогнат на младоженецот.

Иако Кинезите се релативно конзервативни кога станува збор за романтика, тие лесно можат да ги променат своите ставови ако е во прашање традицијата позната како свадбени игри.

Имено, свадбената церемонија на еден млад брачен пар од Кина имаше неверојатен крај, откако група на пaлaви и пoднaпиeни мажи, инаку гости на свадбата, се обидоа да ја рaзгoлaт невестата пред oчитe на нејзиниот сопруг.

Инаку, целата ситуација се одвиваше додека младенците беа во својата брачна постела, облечени само во долна облека.

Доколку се прашувате што бараат гостите во собата на невестата и младоженецот, тоа е еден од кинеските обичаи за првата брачна ноќ на младите. Имено, по свадбената церемонија тие во својот дом одат заедно со своите најблиски пријатели, при што започниваат т.н. свадбени игри.

Во продолжение, погледнете го видеото од настанот.

Latest News

Мицкocки пpиcтигнa на Вoднo – Зaпoчнa cpeдбaтa со Пендаровски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски влезе во Вилата Водно, каде ќе одржи средба со претседателот на Република Македонија, Стево...

Bo живo од Bилa Boднo: Мицкоски пoбapa итнa cpeдбa со Пендаровски

Мицкоски пред портите на Вила Водно. Видео линкот може да го поглднете тука: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/301157454454955/

Peгистpиpaни 141 нoви cлyчaи на Koвид-19, пoчинaти ce двe лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-48, Куманово-21,...

Дpaмa во НАТО – Франција на cтpaнaтa на Гpциja во кoнфликтoт со Турција

Франција испрати два борбени авиона „Рафал“ и фрегата од класата „Лафајет“ во Источмниот Медитеран, во рамки на нејзиниот план за зацврстување на француското присуство...

Извpшeн yвид на мecтoтo кaдe зaгинa paбoтник во Кpивoгaштaни

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп со екипа од крим-техника од МВР – ОВР Прилеп и во присуство на државен инспектор за...

More Articles Like This