(видео) СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА ПРЕД ВЛАДАТА НА СЕВЕРНА: Со свечена церемонија Владата ќе го пречека знамето на НАТО

Поврзано

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната...

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи...

(Видео) Момчињата на педалинката нe знaeле да пливaaт

Ниту едно од момчињата на педалинката од која исчезна 16 годишно момче на преспанско Езеро, не било пливач. Тие не...
- Advertisement -

Се извршуваат последните подготовки на платото пред зградата на Владата за церемонија за подигање на знамето на НАТО, коешто ќе има свое место пред Владата, објави ПресингТВ.

Официјалното прво подигање на знамето ќе се изврши во текот на утрешниот ден, а во меѓувреме на платото се поставени столици за гостите што ќе присуствуваат на свеченоста, а припадници на Гардата на АРМ ги вежбаат активностите што ќе треба да ги изведат во рамки на церемонијата за утре се да помине без никаков проблем.

Истовремено, се чисти и се светнува фасадата на Владината зграда на којашто веќе ги нема буквите од натписот „Влада на Република Македонија“. Тие ќе бидат заменети со натписот „Влада на Република Северна Република Македонија“, што ќе биде поставен на македонски и на албански јазик.

Latest News

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната...

Трамп прогласи вонрeдна состојба во Северна Каролина поради Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап до федералните фондови со цел...

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи утре меѓу лидерот на СДСМ,...

Нападнат лекар на Итна медицинска помош во Куманово

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички нaпaд при извршување на неговата работа. Случајот во СВР –...

(Фото) Џеф Безос со мегалуксузна јахта пристигна на Јадранот

Сопственикот на Амазон, кој беше прогласен за најбогат човек на светот во 2017 година, се поврзува со огромна јахта која е закотвена во близина...

More Articles Like This