(Видео) СДСМ ДЕКЛАРАТИВНО СЕ ЗАЛАГА ЗА ЕДНАКВОСТ: Зошто не понудија тие кандидат Албанец?

Поврзано

Најkpитичната земја во Европа ја затвори границата за македонските државјани

Се зголемува листата на држави кои го забрaнуваат влезот на македонските државјани во нивната земја. Последната во низата е Италија...

Ѓорчев: Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ

Ние сме земја во која никој не размислува да инвестира, не така одамна бевме во првите десет земји привлечни...

Не само што ги губиме селата, туку и градовите поради егзодуcот кој го направи Заев

Очекувам победа во околу 50 општини и мислам дека ќе имаме добар резултат и во помали општини, но и...

Аналитичарот Сотир Костов од Отвореното студио на Инфомакс отворено запраша зошто СДСМ немаше кандидат Албанец за претседател. Имено тој истакна дека е крајно време да се претстане со декларативно залагање за позитивни концепти како фер и демократски избори, за соживот, заедништво и еднаквост.

 

-Тој синоќа на Стево вака му вика. Стево дали во вашиот концепт може да победи Блерим Река? Мерак ми направи. Стево во почеток не го свати. Потоа му стана јасно, вели да може и во тој дел одговорот беше добар. И во тоа е целата работа не декларативно ние да се залагаме за фер и демократски избори, за соживот и заедништво. Ајде на дело требаше да покажат. Македонци, Турци, Албанци, Роми мора еднаш да покажеме дека сме еднакви. Зошто СДСМ не понуди Албанец Кандидат.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести